"MYOLIVIER"

Náš príbeh začal niekedy „dávno“ po prvej návšteve Kréty na prelome tisícročia, keď sa jeden z nás zaľúbil Darinkxy-Mandarinky, ale čo to píšem.. do tohto prekrásneho ostrova až tak, že bola z toho „pravá tučná grécka svadba“ 😊 a vtedy sme si zamilovali aj to najchutnejšie a najvzácnejšie čo sa dá nájsť na Kréte a to bolo to pravé – olivové

Preto sme sa rozhodli, že naše skúsenosti, poznatky a hlavne tie najvyberanejšie tradičné chute Kréty pretavené do najkvalitnejších prémiových olivových olejov a výrobkov nielen z olív predstavíme aj Vám.

Keďže naša spoločnosť je partia nadšencov gréckej/krétskej kuchyne zo Slovenska, tak sme sa s radosťou zamerali na distribúciu, predaj a prezentáciu olivového oleja ale aj životného štýlu, ako ho žijú naši priatelia a zároveň výrobcovia a boli by sme radi, keby ste sa i vy stali  fanúšikmi originálneho gréckeho štýlu života a la Zorbas ako ho od nepamäti pod horúcim krétskym slnkom v bájnej krajine Daidalosa a Ikarosa, či rodisku najvyššieho boha Dia (Zeus), ako aj slávnej Minojskej civilizácie, žili Kréťania –  tak môžete aj Vy.

A práve preto Vám prinášame len to najlepšie, najchutnejšie a najzdravšie a to unikátnu značku Sarakina z oblasti Chánia, ktorá ako jediná na svete pripravuje pôvodný olivový olej z originálnej minojskej monokultúry Tsounati a značku Critida z oblasti Heraklion (Sitia a Messara), ktorá je známa svojou kvalitou a limitovanými špecifickými výrobkami a neustálou invenciou výroby tých najvyberanejších chuti a výrobkov, ktoré inde len veľmi ťažko nájdete.

Naším cieľom je prinášať na slovenský a český trh to najkvalitnejšie tekuté zlato v podobe prémiového extra panenského olivového oleja pre našich priateľov, známych a samozrejme zákazníkov, ktorí radi ocenia výnimočnosť, nefalšovanú originalitu a vôňu Kréty s jej pohostinnosťou. A nielen to ale aj iné výrobky ako balzamiká, olivy, pasty, marmelády, medy z divých včiel, všeliek oreganový olej, či krétsku kávu, chalvu, likéry, korenie a iné dobroty a samozrejme aj kozmetiku.. a to všetko na báze čisto prírodných esencií a tradičných postupov priamo z miestnych manufaktúr.

STIN JÁ-SAS FILE MU!

S láskou Ariadna & Robotakis

Rýchle doručenie

V Nitre doručenie do 1-2 pracovných dní. Slovensko a Česko do 3-5 pracovných dní.

Garancia kvality

Neustále skúmame trh aby sme Vám priniesli tie najvalitnejšie produkty z Kréty.

Vynikajúca chuť

Každý produkt testujeme a degustujeme aby sme našim zákazníkom ponúkli len to najlepšie.

Kréta?

Na gréckom ostrove Kréta rastie viac ako 30 miliónov olivovníkov a Kréťania hojne využívajú jeho bohaté ovocie. Už od roku 3500 pred Kr., V minojskom období, kréťania pestovali olivovníky. Dôkazy sa o tom našli v minojskom paláci Knossos, kde bola dokonca miestnosť s lisom na olivy. Kréťania dnes spotrebujú oveľa viac olivového oleja ako kdekoľvek inde na svete. Teplé podnebie, žiadne znečistenie ovzdušie a prísne pravidlá starostlivosti a lisovania olív sú hlavné faktory, prečo je olivový olej z Kréty veľmi zdravý a kvalitný.

Okrem toho, je tento extra panenský olivový olej z Kréty veľmi zdravý a výborne chutí. Nie je preto prekvapením, že tradičná krétska kuchyňa používa namiesto iných tukov alebo olejov iba olivový olej. Kréťania vidia v olivovom oleji vzácny elixír života, osemdesiatročný krétsky farmár a jeho 100-ročná matka sú živým dôkazom.

 

Untitled design

Spolupráce

Náš tím

Kto sme? Ľudia ktorých spája láska k olivovému oleju, krétskym produktom a gréckej kuchyni. 

Zaujali sme Vás? Kupujte už dnes a získajte 10% zľavu na ďaľší nákup

Vyberajte zo širokej ponuky našich produktov a presvedčte sa o ich kvalite