Olivy – ako súčasť vianočných pokrmov

Olivy – ako súčasť vianočných pokrmov

 • Znie to netradične? Zvláštne? Nepredstaviteľne? Opak je však pravdov, v tomto článku Vám ukážeme ako môžu byť olivy súčasťou vianočných pokrmov. Tu je niekoľko nápadov, ako ich využiť vo Vašich vianočných jedlách:

  • Olivové pesto na vianočnú oblátky:

  Pripravte si pikantné olivové pesto so zmesou čiernych a zelených olív, bazalky, cesnaku, orechov a olivového oleja. Natrite ho jemne na vianočnú oblátku a vychutnajte si spojenie týchto rozdielnych chutí.

  • Olivové tzatziki na predjedlo:

  Olivy pridajte do tradičného dressingu tzatziki. Nakrájajte čierne olivy na malé kúsky a pridajte ich do jogurtu s uhorkami, cesnakom a bylinkami. Podávajte s grilovaným chlebom.

  • Šalát s olivami a granátovými jablkami:

  Vytvorte lahodný vianočný šalát s kombináciou čiernych olív, granátových jabĺk, lístového šalátu a vlašských orechov. Pokvapkajte ho olivovým olejom s príchuťou citróna alebo použite klasický olivový olej a pridajte citrón.

  • Olivový čierny chlieb:

  Do domáceho chleba pridajte olivové kúsky pre bohatú chuť. Olivy môžu byť kombinované s bylinkami ako je rozmarín, chuť doplňte maslom.

  • Medovo-olivová marináda na mäso:

  Pripravte marinádu zo zmesi medu, olivového oleja, medoviny a nadrobno nasekaných olív. Použite ju na nakladanie rôzneho druhu mäsa alebo rýb.

  • Olivový tanier:

  Vytvorte olivový tanier so širokou škálou olív – čiernych, zelených alebo plnených s mandľami. Podávajte ich s tvrdým syrom a kvalitným vínkom.

  • Olivové rizoto so špenátom pre vegetariánov:

  Pridajte nakrájané čierne olivy do rizota so špenátom a parmezánom. Táto kombinácia pridá do Vášho vianočného menu novú dimenziu.

  Experimentujte s olivami vo Vašej kuchyni a pridajte ich do rôznych pokrmov, aby ste vytvorili vianočné špeciality, ktoré zaručene potešia chuťové poháriky Vás a Vašich hostí.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *