Olivy ako zdravý snack?

Olivy ako zdravý snack?

Každý z nás sa chce cítiť a vyzerať dobre vo svojom tele. No veľakrát nás zláka chuť na niečo nezdravé – chipsy, chrumky a iné.

Takže pokiaľ si k vínu, pivu alebo len tak, k posedeniu pri televízii dáte olivy, budete robiť pre svoje zdravie viac, ako keby ste si dali sto gramov iných pochutín.
Navyše olivy obsahujú tzv. zdravé tuky. Konzumácia olív sa tak odporúča aj počas redukčných diét, ak nie je ďalšie zdravotné obmedzenie.

Ako si vybrať tie správne olivy? Zelené, či radšej čierne?

Ak sa rozhodujete z energetického hľadiska, tak menej kalórií majú zelené olivy. Tie sa vyznačujú slanšou chuťou.
U nás si môžete vybrať z 2 variant a to:

Mini zelené olivy KORONEIKI, ktoré sú zo skorého zberu a vyznačujú sa šťavnatou chuťou. Kúpiš tu: 

Špecialitou sú olivy  CHALKIDIKI S PIRI PIRI s ich nezameniteľnou jemnou ovocnou arómou a korenistou chuťou. Tieto olivy sú odkôstkované a plnené s piri-piri papričkami.

grilovanie olej

Naopak čierne olivy síce majú o niečo viac kalórií, no sú väčšinou mäkšie a sladšie. Treba siahnuť ale po kvalitných pravých gréckych čiernych olivách – KALAMATA CRITIDA, ktoré sú prirodzene čierne a dozrievajú na stromoch (nie v skladoch). Sú ručne zberané zo stromov v oblasti Stylida a Lamia v strednom Grécku -Peloponéz. Critida dbá na veľké a šťavnaté olivy, presnú kalibráciu (141-160 mm) a pekné ovocie. Taktiež odporúčame siahnuť po mini olívách – MINI ČIERNE OLIVY KORONEIKI, ktoré sú špecifické tým, že sú macerované v citrónovej šťave. 

Critida – Olivy Kalamata Critida

Výnimočna chuť týchto svetoznámych olív osloví každého gurmána či milovníka kvalitných olív.

Critida – Mini čierne olivy koroneiki

Čo nesmie chýbať na stole? Opečený kváskovy chlieb a samozrejme olivky.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *