Rex ciborum

Príbeh značky Rex ciborum

Poslaním Rex Ciborum je chrániť pozdvihnutie štandardu a povesti maďarskej husacej pečene na ich právoplatné miesto. Skutočným medzníkom bol pre túto firmu rok 1896, kedy taliansky veľkoobchodník s hydinou Bartolo M. Bernardinelli úmyselne prišiel do regiónu Békési. Husaciu pečeň, ktorá sa preslávila vynikajúcou kvalitou, chcel vyviezť do Talianska. Rodina Bernardinelli až do druhej svetovej vojny mala v tomto sektore rozhodujúcu úlohu. Predovšetkým vďaka nim sa Orosháza pred asi 120 rokmi stala centrom maďarského hydinárstva, spracovania a predaja a maďarská vykŕmená husacia pečeň si získala uznanie nielen v Maďarsku, ale aj v iných krajinách.

Kolekcia produktov Orsi

Spoznajte výnimočnú chuť olivových olejov, medu a balzamika značky Critida.

Značka Rex Ciborum

V roku 1984 začala firma používať nové označenie a balenie pre svoje produkty z husacej pečene, najprv pod názvom Rex Hungariae, a neskôr, od roku 1987, ako Rex Ciborum. Grafička Zahorán Mária vytvorila ikonickú zlato-čiernu grafiku, ktorá získala viacero ocenení, vrátane prvého miesta v obalovej súťaži WorldStar v roku 1998.

Inovácie a kvalita

Firma neustále investuje do rozširovania a vývoja svojich produktov. V rokoch 1983 až 1985 investovali do nových receptúr a rozšírenia výrobkov, pričom sa zamerali na francúzsky trh s produktmi ako parfait a blok z husacej pečene. Ich záväzok k najvyššej kvalite sa prejavuje v precíznom výbere surovín a prísnom procese vývoja produktov, čo im umožňuje udržať vysoký štandard a uspokojovať potreby zákazníkov.