Záhradné grilovačky začínajú!!!

Záhradné grilovačky začínajú!!!

Využitie balzamikovej glazé pri záhradnej grilovačke

Začína ideálny čas na záhradné grilovačky, kde sa stretáva celá rodina a priatelia, aby si užili dobré jedlo a príjemnú atmosféru. Ak hľadáte spôsob, ako svoje grilované pokrmy povýšiť na novú úroveň, balzamiková glazé môže byť tým pravým tajomstvom, ktoré vám prinesie mnoho chvály od vašich hostí. Tento článok vám poskytne niekoľko tipov a nápadov, ako efektívne využiť balzamikovú glazé pri záhradnej grilovačke.

  1. Marináda na mäso

Balzamiková glazé je vynikajúcou prísadou do marinád. Jej sladko-kyslá chuť dodá mäsu jedinečnú arómu a hĺbku. Pre marinádu môžete zmiešať balzamikovú glazé s olivovým olejom, cesnakom, bylinkami (ako rozmarínom alebo tymiánom) a trochou soli a korenia. Táto marináda je vhodná na kuracie prsia, bravčové kotlety či hovädzie steaky. Nechajte mäso marinovať aspoň dve hodiny pred grilovaním, aby sa chute dobre prepojili.

  1. Glazovanie počas grilovania

Balzamiková glazé je ideálna na glazovanie mäsa priamo na grile. Počas posledných pár minút grilovania môžete mäso potrieť tenkou vrstvou glazé, aby sa vytvorila chutná a lesklá vrstva. Tento postup je obzvlášť vhodný pre kuracie krídelká, rebierka alebo grilované zeleninové špízy. Stačí, ak mäso potriete glazé a necháte ho ešte chvíľu na grile, aby sa glazé karamelizovalo a získalo lahodnú chuť.

  1. Grilovaná zelenina

Grilovaná zelenina je neoddeliteľnou súčasťou každej záhradnej grilovačky. Skúste ju tentokrát povýšiť na vyššiu úroveň s balzamikovou glazé. Cukety, papriky, baklažány, paradajky či šampiňóny môžete pred grilovaním jemne potrieť glazé, alebo ju pridať až po ugrilovaní. Balzamiková glazé dodá zelenine sladkasto-kyslú chuť, ktorá sa skvele hodí k jej prirodzenej sladkosti.

  1. Grilované ovocie

Možno to znie netradične, ale grilované ovocie je skvelou delikatesou. Ananás, broskyne, nektarinky alebo jablká sa na grile premenia na chutný dezert. Pred grilovaním ovocie jemne potrite balzamikovou glazé, ktorá sa počas grilovania karamelizuje a dodá ovociu výnimočnú chuť. Takto pripravené ovocie môžete podávať samotné, alebo s kopčekom vanilkovej zmrzliny pre dokonalý zážitok.

  1. Grilované sendviče a hamburgery

Nezabúdajte na sendviče a hamburgery, ktoré sú často hviezdami každej grilovačky. Balzamikovú glazé môžete pridať do omáčky, ktorú natriete na pečivo, alebo priamo na mäso v sendviči či hamburgere. Skombinujte ju s majonézou, dijonskou horčicou a trochu medu pre vynikajúcu omáčku, ktorá dodá vašim sendvičom a hamburgerom nezameniteľnú chuť.

Balzamikové glazé je univerzálna prísada, ktorá môže obohatiť mnoho pokrmov na vašej záhradnej grilovačke. Či už ju použijete ako marinádu, glazúru alebo ju pridáte k zelenine či ovociu, jej jedinečná chuť určite zaujme vašich hostí. Neváhajte experimentovať a objavovať nové kombinácie, ktoré vašu grilovačku povýšia na gurmánsku udalosť.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *