Chutná symfónia: Tymiánovo-píniový med z Kréty aj vo Vašej kuchyni

Chutná symfónia: Tymiánovo-píniový med z Kréty aj vo Vašej kuchyni

Vymeňte klasické chute slovenských medov za niečo nové – zaraďte do svojich receptov nás tymiánovo-píniový med, kde sa stretáva slnečná atmosféra Kréty s bohatou tradíciou a výnimočnými prírodnými darčekmi tejto nádherné ostrovnej destinácie. Tento med je možné využiť nielen v prestížnych reštauráciách na samotnej Kréte, ale aj priamo vo Vašej vlastnej kuchyni.

Tymián, s jeho arómou a pínie s ich jemnou orechovou chuťou, spolu tancujú v jednom sladkom pokušení. Tento med nie je len sladký, ale ponúka aj hlboký zážitok z prírodných ingrediencií, ktoré sa odrážajú v jedinečnej povahe ostrova Kréta.

Krétsky tymiánovo-píniový med je výsledkom starostlivého spracovania a starovekej tradície v chovaní medových včiel a zbieraní kvalitných ingrediencií. Tymián, ktorý je pestovaný na slnečných svahoch Kréty pridáva medu pikantnú a zemitú chuť, zatiaľ čo pínie pridávajú subtilnú orechovú príchuť.

Benefity na zdravie

Toto nebeské spojenie nie je len pôžitok pre Vaše chuťové poháriky, ale tiež prináša rad zdravotných výhod. Tymián je známy svojimi antibakteriálnymi a protizápalovými vlastnosťami, zatiaľ čo pínie sú bohaté na vitamíny a minerály. Tento med je skutočným darom pre Váš imunitný systém a celkové zdravie. Preto podporte svoju imunitu v tomto chrípkovom období – stačí jednou lyžičkou medu denne.

Ako využiť tento med vo Vašej kuchyni?

Tymiánovo-Píniový medový dressing na šaláty:

Oživte svoje šaláty týmto výnimočným dressingom. Stačí zmiešať tymiánovo-píniový med s olivovým olejom,  soľou, korením a vytvoriť tak dokonalý dressing pre čerstvé šaláty.

Medová marináda na mäso:

Pre experimentálnych kuchárov – vyskúšajte medovú glazúru na mäse. Tymián a pínie dodajú Vašim pokrmom nový rozmer a jedinečnú chuť.

Medový dezert:

Pridajte lyžicu medu na svoj obľúbený dezert a urobte si vlastnú sladkú symfóniu.

Tymiánovo-Píniový medový čaj:

 

Urobte si relaxačný čaj s tymiánovo-píniovým medom. Táto kombinácia Vám pomôže upokojiť sa po náročnom dni.

Kde nájdete tento lahodný med?

Tymiánovo-píniový med z Kréty môžete objednať online priamo na našom eshope.

Nech Vám táto chutná symfónia z Kréty dodá novú inšpiráciu do Vašej kuchyne. Nezabudnite si vychutnať každý lyžičkový zážitok z tohto jedinečného medu, ktorý nám Kréta ponúka.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *