Olivový olej pre zdravé a lesklé vlasy

Olivový olej pre zdravé a lesklé vlasy

Olivový olej nie je len chutným doplnkom v kuchyni, ale aj skvelým prírodným produktom, ktorý môže urobiť zázraky pre vaše vlasy. V tomto článku sa pozrieme na to, akým spôsobom olivový olej môže poslúžiť ako vynikajúci prostriedok na starostlivosť o vlasy. Zabudnite na drahé produkty z obchodov, pretože príroda nám ponúka ideálne riešenie pre krásne a zdravé vlasy.

Prečo použiť práve olivový olej na vlasy? Pretože sa skladá z množstva antioxidantov, mastných kyselín, vitamínov A a E, a taktiež zo zjemňujúcich zložiek.

Na Aké vlasy je vhodné použiť olivový olej?

Suché a poškodené vlasy: Olivový olej je ideálny pre ľudí so suchými alebo poškodenými vlasmi. Jeho hydratačné a regeneračné vlastnosti pomáhajú obnoviť vlhkosť a lesk vlasov.Kučeravé vlasy: Ak máte kučeravé vlasy, olivový olej môže pomôcť zmierniť krepovatenie a frizz. Môžete ho použiť ako kondicionér alebo masku na vlasy.Tenké vlasy: Olivový olej je možné použiť na tenké vlasy, ale majte na pamäti, že by ste mali použiť len malé množstvo, aby sa vlasy nezaťažili. Použite ho skôr ako hydratačný prostriedok než ako ťažký olejový balzam.Farbené vlasy: Olivový olej môže pomôcť udržať farbu vlasov živú a lesklú, pretože pomáha ochrániť vlasy pred poškodením spôsobeným slnkom a farbivami.Jemné vlasy: Ak máte jemné vlasy, môžete olivový olej použiť na to, aby ich spevnili a dodali im na objeme.Normálne vlasy: Olivový olej môžete použiť aj na vlasy, ktoré nie sú zvlášť suché alebo poškodené, pre jeho ochranné účinky a udržanie zdravého vzhľadu.Olivový olej účinne obnovuje vlasy a predchádza ďalšiemu poškodeniu. Vyhladzuje, hydratuje, chráni vlasy a pravidelným používaním navráti vašej „hrive“ zdravý vzhľad.

Olivový olej môžete používať raz týždenne ako ošetrujúcu kúru na vlasy. Stačí naniesť jednu až dve lyžice na suché či vlhké vlasy, nechať pod kúpacou čiapkou pôsobiť pol hodiny a potom vlasy dôkladne umyť.

Ak máte lupiny, zmiešajte olivový olej s vodou a citrónovou šťavou v pomere 1: 1: 1. Vmasírujte smerom do pokožky a po 20 minútach umyte.

Suché a krepovité vlasy ocenia, keď olej vmasírujete do stredných dĺžok a končekov a potom vyfúkame vlasy fénom so strednou teplotou. Olej tak lepšie prenikne do vlasov a teplom získa lepšiu účinnosť. Podľa potreby vlasov alebo vašich časových možností nechajte túto kúru pôsobiť aspoň 45 minút, ale pokojne aj 2 hodiny, alebo napríklad celú noc. Nakoniec vlasy dôkladne opláchnite a umyte šampónom.

Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok o využití olivového oleja pre krásne vlasy. Ak máte ďalšie otázky alebo chcete zdieľať svoje skúsenosti s používaním olivového oleja pre vlasy, neváhajte nám napísať. Krása a zdravie Vašich vlasov sú na dosah ruky s touto prírodnou alternatívou k tradičným kozmetickým výrobkom.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *