S oreganom proti chrípke

S oreganom proti chrípke

Chrípka a iné respiračné ochorenia môžu byť v zimných mesiacoch veľkým problémom. V tomto článku sa pozrieme na prírodný spôsob, ako posilniť imunitný systém pomocou oregana, konkrétne oreganového oleja a sušeného oregana.

Oreganový olej a jeho benefity

Oreganový olej je jedným z najsilnejších éterických olejov a po celé storočia sa používa v tradičných postupoch. Primárnou chemickou zložkou oregana je Karvakrol, ktorý má pri požití antioxidačné vlastnosti. Kvôli vysokému obsahu fenolu je potrebné postupovať opatrne pri vdychovaní alebo rozptyľovaní oreganového éterického oleja; sú potrebné iba jedna až dve kvapky.

Jedna kvapka užitá každý deň vnútorne môže pomôcť udržať zdravé imunitné funkcie. Oreganový olej sa môže podľa potreby užívať častejšie na podporu imunitného systému.

Benefity oreganového oleja:

Antivírusové vlastnosti: látky ako sú karvakrol a tymol, ktoré majú antivírusové účinky a môžu pomáhať v boji proti vírusom.

Antibakteriálne účinky: Oreganový olej môže pomôcť v boji proti baktériám a pomáhať predchádzať infekciám.

Protizápalové vlastnosti: Zníženie zápalu v organizme môže prispieť k posilneniu imunitného systému.

Sušené oregano a jeho prínosy

Sušený oregano, ktorý nájdeme v mnohých kuchyniach, nie je len príjemným koreňovým doplnkom, ale má aj zdravotné výhody.

Prínosy sušeného oregana:

Obsah vitamínov a minerálov: Sušené oregano obsahuje vitamíny A, C, E a K, ako aj železo, vápnik a draslík.

Antioxidanty: Oregano je bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom v tele a podporujú celkové zdravie. Imunitný systém: Vitamíny a antioxidanty v sušenom oregane môžu prispieť k posilneniu imunitného systému.

Aby sme využili všetky benefity oregana, môžeme ho pridať do našej každodennej stravy a rutiny.

Tipy na praktické využitie oregana:

  • Oreganový olej ako súčasť horúceho kúpeľa: Pridajte niekoľko kvapiek oreganového oleja do teplého kúpeľa na podporu relaxácie a prievzdušnosť dýchacích ciest vďaka inhalovaniu prenikavej vône.
  • Oregano v kuchyni: Pridávajte sušené oregano alebo 1 kvapku oreganového oleja do polievok, šalátov, omáčok a ďalších jedál pre jeho chuť a zdravotné výhody.
  • Kvapnite si 1 kvapku na med alebo olivový olej a zjedzte.
  • Kvapnite si 1-2 kvapky do 250ml tekutiny (voda/džús).
  • Vytvorte si originálnu ústnu vodu pomocou 2 kvapiek oreganového oleja a vody, pomaly a v menších dávkach kloktajte pri bolesti hrdla.

Oreganový olej a sušené oregano sú výbornými prírodnými prostriedkami na posilnenie imunitného systému. Ich pravidelná konzumácia môže pomôcť chrániť organizmus pred chorobami a podporiť celkové zdravie. Nezabudnite sa však vždy poradiť so svojím lekárom pred začatím nového režimu alebo doplnku do stravy.

Dúfame, že Vám naše tipy budú užitočne a že sa vďaka nim vyhnete chrípke.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *