9 dôvod prečo si dať každé ráno olivový olej

Olivový olej obsahuje veľa makro živín, tukov a vitamínov. Je to cenný produkt pre naše zdravie. Stačí sa vziať polievkovú lyžicu a pohár pramenistej vody.

Dôvody:

1. Na uzdravenie hrubého čreva. Olivový olej chráni bunky pred poškodením vedúcim k rakovine. Zlepšuje kompatibilitu hrubého čreva a poskytuje úľavu od zápchy.

2. Pre získanie krajšej pokožky, vlasov, nechtov a kostí. Zjemňuje, opravuje, vyživuje, zvlhčuje a podporuje rast vlasov a nechtov. Môžeme ho použiť ako masku na vlasy alebo pokožku, ale olivový olej bude užitočnejší, ak sa užíva vnútorne.

3. Načistenie pečene. Pečeň plní v našich telách veľmi dôležitú funkciu: čistí všetky naše vnútorné systémy. Ale niekedy musíte detoxikovať samotnú pečeň, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, urobiť to pomocou olivového oleja, zmiešať 2 polievkové lyžice olivového oleja a šťavu z citróna 1/3 do pohára a vypiť ho.

4. Pre pocit sýtosti. Olivový olej obsahuje obrovské množstvo mastných kyselín, ktoré je zdravšie a zároveň tieto druhy tukov môžu spôsobiť pocit sýtosti. Je najlepšou náhradou masla.

5. Na zlepšenie imunitného systému. Mastné kyseliny v olivovom oleji hrajú dôležitú úlohou pre rôzne imunitné funkcie. Medzi nimi aj nastavenie a podpora imunitného systému a dokonca aj liečba autoimunitných chorôb.

 

6. Na ochranu srdca existujú dva typy cholesterolu: LDL (zlý druh) a HDL (dobrý druh). HDL odstraňuje LDL. Ako môžeme zvýšiť hladinu HDL v tele? Jedným zo spôsobov je stredomorská strava, ktorá obsahuje obilniny, zeleniny, ovocie a olivový olej.

 

7. Na zníženie zápalu. Olivový olej funguje ako napr. „ibuprofén“ na zníženie zápalu v tele. Prieskumy preukázali, že 3/4 lyžice olivového oleja pôsobia efektívne asi ako 10% dávky bežných analgetík. Ale je to samozrejme prírodnejší prostriedok.

 

8. Na kontrolu hladiny glukózy v krvi. Olivový olej znižuje hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. To znamená, že je veľmi užitočný pre diabetikov a pre kardiovaskulárny systém.

 

9. Pre ochranu mozgu. Olivový olej pomáha nášmu mozgu, ktorý potrebuje veľa kyslíka (takmer 20% príjmu) a trpí voľnými radikálmi. Zabraňuje tiež vzniku Alzheimerovej choroby a psychickému úpadku, zvyšuje pamäť a znižuje riziko depresie.