Sarakina

Príbeh značky sarakina

Rodina Sfinarolis už skoro 90 rokov pracuje na vegetácii olivovníkov, ktoré produkujú vysoko kvalitný olivový olej. Vysadili ich starí otcovia s láskou a dnes v ich túžbe pokračujú s rovnakou láskou a starostlivosťou, vždy v úplnej harmónii s prírodou a životným prostredím tohto ostrova. 

Kolekcia produktov Sarakina

Spoznajte výnimočnú chuť olivových olejov, medu a balzamika značky Sarakina.

Tsounati

Sarakina ako jediná pestuje vzácnu odrodu olív tsounati. Sarakina je značka s 90 ročnou histórou. Oleje sarakina majú vyšší obsah vitamínov než akýkoľvek iný olivový olej. Ich olivové háje sa nachádzajú vo viac ako 400 metrov vysokej horskej oblasti Sarakina (Selina) na juhozápadnej Kréte.

JEDINEČNOSŤ

Ročne dokáže firma Sarakina vyprodukovať len limitovaný počet olejov, pretože takýchto tisícročných stromov s unikátnymi plodmy je len obmedzené množstvo. Odrody tejto oblasti produkujú unikátny a jediný svojho druhu na svete extra panenský olivový olej TSOUNATO, známi medzi Kréťanmi ako najsladší extrakt z olív.

 

Kultivácia produkcie

V súčasnosti rodinný podnik “SARAKINA OLIVE OIL” stanovil úplnú kontrolu od kultivácie svojich hájov až po jeho výrobu vo vlastných zariadeniach, ktoré vytvoril podľa najprísnejších medzinárodne certifikovaných kontrol kvality a predpisov.